• Witaminki
      • Nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym promującym zdrowe nawyki żywieniowe „Witaminki”. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królować warzywa.

• Fluo Party

Zajączek wielkanocny to nie jedyna przedświąteczna atrakcja. Uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki uczestniczyli w Fluo Party !!! Wykończeni wrażeniami, zmęczeni - czas na odpoczynek.

Do zobaczenia w szkole za tydzień!

Dzieci podczas zabawy.

• Konkurs na kartkę wielkanocną

Choć wybór najładniejszej kartki okazał się bardzo trudnym zadaniem, szkolny konkurs został rozstrzygnięty!

Organizator konkursu, weterynarz pan Albert Nakielski i pani Joanna Celej wszystkich uczestników nagrodzili czekoladowym jajkiem i kurczakowym ciastkiem. Autorzy wyróżnionych prac ponadto otrzymali karnet do Parku Trampolin i czekoladowego królika! Gratulujemy!!!

• Projekt "Na dobry początek"

Za nami spotkania w ramach projektu „Zajęcia edukacyjno-wychowawcze dla uczniów z terenu Gminy Purda” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie Na dobry początek. W projekcie biorą uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki. W ramach projektu realizowane są zajęcia:

-Kodowanie na dywanie (młodsza grupa przedszkolna oraz zerówka)- podczas, których dzieci uczą się podstaw programowania przy użyciu nowoczesnych technologii oraz mat do kodowania.

• Pierwszy Dzień Wiosny

"Ciebie zimo pożegnamy za to wiosnę przywitamy!". Przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny! Z tej okazji odbył się kolorowy spacer z gaikami zakończony poczęstunkiem w postaci owocowego koktajlu w Gospodzie Warmińskiej.

Witaminowe powitanie wiosny w Gospodzie Warmińskiej

• 20 marca Światowy Dzień Wody

Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

• Dzień Kobiet w przedszkolu

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Prezenty dla dziewczynek z przedszkola.

• Uwaga konkurs !

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

KAPELUSZ PANI WIOSNY“

1.Organizatorem konkursu jest Przedszkole w Nowej Wsi.

2.Przedmiotem konkursu jest wykonanie kapelusza Pani Wiosny przez dziecko i jego rodzinę.

3.CELE KONKURSU:

-utrwalenie wiadomości na temat charakterystycznych cech wiosny

-wzmacnianie wiary we własne możliwości;

Drodzy rodzice i opiekunowie,

W związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Butrynach bierze aktywny udział w akcji Solidarni z Ukrainą (sytuacje pomocowe, zbiórki i inne). Rzeczywistość związana z wojną z naszą wschodnią granicą spadła na nas wszystkich nagle i wywołała naturalny szok. Każdy z nas próbuje radzić sobie z tą sytuacją tak jak umie. Niewątpliwie najbardziej narażone na stres związany z tym co się dzieje są dzieci. Niemal 7 milionów dzieci w Ukrainie znalazło się w sytuacji wojny i agresji. Doświadczają one przerażania, dezorientacji, często rozłąki z bliskimi, utraty bezpiecznego domu i znanego do tej pory życia. W dzieci wojna uderza w sposób największy, są jej najbardziej bezbronnymi ofiarami.

• Święto Szkoły

4 marca (czyli z pewnym opóźnieniem) obchodziliśmy 130. rocznicę urodzin Franciszka Barcza, patrona naszej Szkoły. Wydarzenie było okazją do ogłoszenia zwycięzców w konkursie na najciekawszą laurkę urodzinową lub przestrzenną pracę plastyczną. Spośród zgłoszonych prac najciekawsze zostały wykonane przez Marię, Zuzannę, Helenę, Rafała, Natalię i Kingę. Tego dnia po raz pierwszy przypięliśmy zapinki z logo Szkoły, które zaprojektowała Gabriela, uczennica VI klasy.

• Noc na Łysej Górze

"Noc na Łysej Górze" to tytuł spotkania z muzyką w dniu 3 marca. Muzycy olsztyńskiej Filharmonii wyczarowali dla nas obrazy burzy, wichrów, błyskawic, ale też atmosfery wesela i nadziei. Aktorami stali się nasi uczniowie. To była piękna nauka wyobraźni, a przy okazji doskonała zabawa przy wiodących dźwiękach puzonu i saksofonu.

• Logo Szkoły Podstawowej w Butrynach

12 lutego 2022 roku przypada 130. rocznica urodzin Franciszka Barcza,patrona naszej placówki. Z okazji tego jubileuszu Gabriela, uczennica klasy VI zaprojektowała logo Szkoły Podstawowej w Butrynach, na którym widnieje wizerunek patrona. Z przyjemnością je Państwu prezentujemy. Uroczystości szkolne związane z jubileuszem odbędą się po powrocie wszystkich uczniów z nauki zdalnej.
            Franciszek Barcz był działaczem narodowym i oświatowym, publicystą, współtwórcą polskich szkół, działał na Powiślu, Warmii i Mazurach.

Niedziela 28.04.2024