• Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny "Kapelusz Pani Wiosny" rozstrzygnięty

• Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Od samego początku rosły obawy, że wśród tak wielu wspaniałych kapeluszy trudno będzie wybrać ten jedyny, najpiękniejszy ... Każdy był wyjątkowy, wykonany estetycznie i pracochłonny. Pojawiły się na nich kolorowe kwiaty, cudne motyle, biedronki, ptaszki, a nawet bociany.. Jury przyznało nagrody zgodnie z regulaminem konkursu, nastepującym osobom:

I miejsce Nadia -Przedszkole Nowa Wieś

II miejsce Szymon - Przedszkole Nowa Wieś

III miejsce Aleksander - Przedszkole Butryny

Wyróznienia: Miłosz - Przedszkole Butryny, Maurycy - Przedszkole Butryny, Antosia - Przedszkole Nowa Wieś

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!!!

Zwyciezcy konkursu.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• "Ciebie zimo pożegnamy za to wiosnę przywitamy!". Przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny! Z tej okazji odbył się kolorowy spacer z gaikami zakończony poczęstunkiem w postaci owocowego koktajlu w Gospodzie Warmińskiej.

Witaminowe powitanie wiosny w Gospodzie Warmińskiej

• 20 marca Światowy Dzień Wody

• Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

Dzieci podczas obchodów Dnia Wody

• Dzień Kobiet w przedszkolu

• Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Prezenty dla dziewczynek z przedszkola.

• Uwaga konkurs !

• MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

KAPELUSZ PANI WIOSNY“

1.Organizatorem konkursu jest Przedszkole w Nowej Wsi.

2.Przedmiotem konkursu jest wykonanie kapelusza Pani Wiosny przez dziecko i jego rodzinę.

3.CELE KONKURSU:

-utrwalenie wiadomości na temat charakterystycznych cech wiosny

-wzmacnianie wiary we własne możliwości;

-budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi i kolorami charakterystycznymi dla wiosny;

-rozwijanie kreatywności i wyobraźni twórczej dzieci w wieku przedszkolnym.

4.UCZESTNICY:

Uczestnikiem konkursu mogą być dzieci w wieku 3-6 lat.

5.TECHNIKA WYKONANIA:

Kapelusz Pani Wiosny powinien być pracą przestrzenną, którą będzie można wyeksponować w przestrzeni. Może być wykonany z dowolnych materiałów ale powinien ukazywać symbole wiosny i jej charakterystyczne barwy. Wielkość Kapelusza dowolna.

6.KATEGORIE KONKURSU:

-kategoria I – dzieci 3- 4 letnie i ich rodziny,

-kategoria II – dzieci 5-6 letnie i ich rodziny.

7.WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

Kapelusz Pani Wiosny należy podać wychowawczyni grupy do której uczęszcza dziecko

w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.03.2022r.

Do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę tj. podać imię i nazwisko dziecka, wiek

i nazwę przedszkola.

Prace niezgodne z regulaminem lub dostarczone po terminie nie będą oceniane.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 21.03.2022r.

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w dniu 21.03.2022 podczas obchodów Święta Wiosny.

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Kapelusze będą prezentowane w hollu Przedszkola w Nowej Wsi oraz w Butrynach.

8. JURY

O wyłonieniu zwycięzców konkursu zadecyduje komisja konkursowa powołana przez Organizatora.

Komisja konkursowa będzie oceniała Kapelusze według następujących kryteriów:

-ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu,

-dobór i wykorzystanie materiałów,

-ilość elementów charakterystyczna dla wiosny i ich kolorystyka,

-wkład pracy własnej dziecka,

-estetyka pracy.

Komisja konkursowa przyzna I, II i III miejsce w każdej kategorii oraz wyróżnienia.

9. UWAGI KOŃCOWE

Lista laureatów oraz zdjęcia nagrodzonych prac będą udostępnione na stronie internetowej Przedszkola w Butrynach oraz na facebooku Przedszkola w Nowej Wsi.

Dodatkowe informacje można uzyskać u nauczycielki pani mgr Mileny Stendel.

Przystąpienie uczestnika do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Serdecznie zapraszamy!!!

• Święto Szkoły

• 4 marca (czyli z pewnym opóźnieniem) obchodziliśmy 130. rocznicę urodzin Franciszka Barcza, patrona naszej Szkoły. Wydarzenie było okazją do ogłoszenia zwycięzców w konkursie na najciekawszą laurkę urodzinową lub przestrzenną pracę plastyczną. Spośród zgłoszonych prac najciekawsze zostały wykonane przez Marię, Zuzannę, Helenę, Rafała, Natalię i Kingę. Tego dnia po raz pierwszy przypięliśmy zapinki z logo Szkoły, które zaprojektowała Gabriela, uczennica VI klasy.

Najciekawsze laurki urodzinowe.

• Noc na Łysej Górze

• "Noc na Łysej Górze" to tytuł spotkania z muzyką w dniu 3 marca. Muzycy olsztyńskiej Filharmonii wyczarowali dla nas obrazy burzy, wichrów, błyskawic, ale też atmosfery wesela i nadziei. Aktorami stali się nasi uczniowie. To była piękna nauka wyobraźni, a przy okazji doskonała zabawa przy wiodących dźwiękach puzonu i saksofonu.

Zabawy dzieci podczas spotkania z muzyką.

Niedziela 12.05.2024