• Fluo Party

• Zajączek wielkanocny to nie jedyna przedświąteczna atrakcja. Uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki uczestniczyli w Fluo Party !!! Wykończeni wrażeniami, zmęczeni - czas na odpoczynek.

Do zobaczenia w szkole za tydzień!

Dzieci podczas zabawy.

• Zajączek wielkanocny

• Wielkanoc tuż, tuż ...

Przerwę świąteczną ogłosił zajączek, który dziś wesoło kicał po boisku szkolnym skrywając jajka-niespodzianki dla dzieci :-)

Spotkanie dzieci z zajączkiem.

• Konkurs na kartkę wielkanocną

• Choć wybór najładniejszej kartki okazał się bardzo trudnym zadaniem, szkolny konkurs został rozstrzygnięty!

Organizator konkursu, weterynarz pan Albert Nakielski i  pani Joanna Celej wszystkich uczestników nagrodzili czekoladowym jajkiem i kurczakowym ciastkiem. Autorzy wyróżnionych prac ponadto otrzymali karnet do Parku Trampolin i czekoladowego królika! Gratulujemy!!!

Organizatorom dziękujemy za konkurs i liczymy na dalszą współpracę 🤗

Laureaci konkursu.

• "Wiosna na Warmii" - Międzyprzedszkolny Konkurs Fotograficzny

• I.Organizatorem konkursu jest:

Przedszkole Samorządowe „Magiczny Dom Puchatka”

Butryny 1a

www.zspbutryny.edupage.org

II.Cele konkursu:

-upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki,-rozbudzenie więzi emocjonalnej z miejscem zamieszkania,-próba uchwycenia i zatrzymania w obiektywie różnych spojrzeń na własną okolicę.

III.Uczestnicy:

Uczestnikiem konkursu mogą być dzieci w wieku 3-6 lat.

IV.Przepisy dotyczące prac:

1. Każdy uczestnik może zaprezentować 1 fotografię.2. Fotografię należy dostarczyć w postaci odbitki formatu minimum 15 cm x 21 cm oraz przesłać zdjęcie w wersji elektronicznej na adres

e-mail: sylwia_lindemann@poczta.fm (w celu zamieszczenia zdjęć na stronie internetowej placówki).

3. Praca powinna zostać oznaczona na odwrocie metryczką napisaną komputerowo:

imię i nazwisko autora, nazwa placówki, opis (tytuł) zdjęcia.

4. Na pracach nie należy umieszczać żadnych innych danych.5. W konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie zostały nigdzie publikowane, ani nie brały udziału w żadnym konkursie.

6. Konkurs trwa do 16.05.2022 r.

7. Rozwiązanie konkursu nastąpi 20.05.2022 roku, wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora www.zspbutryny.edupage.org,

8.Fotografie dostarczone po terminie nie będą brane pod uwagę w Konkursie.9. Organizator powołuje jury konkursowe, które wyłoni I, II, III miejsce oraz dwa wyróżnienia.

10. Osoba do kontaktu: mgr Sylwia Lindemann

5.Wykorzystanie prac nadesłanych na konkurs:

Organizator uzyskuje prawo do umieszczania nadesłanych na konkurs prac z imieniem i nazwiskiem autora na stronie internetowej placówki. Nadesłanie prac na Konkurs oznacza akceptację warunków, wyrażonych w niniejszym regulaminie i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora Konkursu Fotograficznego, w celach wynikających z regulaminu tego konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami).

Serdecznie zapraszamy!!!

• Mobilne planetarium

• Dziś w naszej szkole gościliśmy mobilne planetarium. Uczniowie oraz przedszkolaki dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Układu Słonecznego, pór roku.

Dzieci przed mobilnym planetarium.

• Projekt "Na dobry początek"

• Za nami spotkania w ramach projektu „Zajęcia edukacyjno-wychowawcze dla uczniów z terenu Gminy Purda” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie Na dobry początek. W projekcie biorą uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki. W ramach projektu realizowane są zajęcia:

-Kodowanie na dywanie (młodsza grupa przedszkolna oraz zerówka)- podczas, których dzieci uczą się podstaw programowania przy użyciu nowoczesnych technologii oraz mat do kodowania.

-Muzyczne szachy (młodsza grupa przedszkolna oraz zerówka)- gra w szachy nie tylko kształci pamięć, rozwija wyobraźnię przestrzenną, a przede wszystkim ma związek z logicznym myśleniem.

-Sztuka wyrażania siebie (klasy 1-3)- to temat szczególnie ważny w czasach pandemii, izolacji oraz nauki zdalnej przez, którą przechodzą uczniowie. Podczas zajęć uczniowie nauczą się wyrażać swoje emocje te przyjemne oraz nieprzyjemne . Zajęcia realizowane są również przy użyciu nowych technologii robota Dash oraz Photon Edu .

#BGK #Nadobrypoczatek #GminaPurda

• Ogłoszenie

• Lista dzieci zakwalifikowanych do drugiego etapu rekrutacju do naszego przedszkola dostępna w sekretariacie placówki.

Niedziela 12.05.2024