• Logo Szkoły Podstawowej w Butrynach

• 12 lutego 2022 roku przypada 130. rocznica urodzin Franciszka Barcza,patrona naszej placówki. Z okazji tego jubileuszu Gabriela, uczennica klasy VI zaprojektowała logo Szkoły Podstawowej w Butrynach, na którym widnieje wizerunek patrona. Z przyjemnością je Państwu prezentujemy. Uroczystości szkolne związane z jubileuszem odbędą się po powrocie wszystkich uczniów z nauki zdalnej.
            Franciszek Barcz był działaczem narodowym i oświatowym, publicystą, współtwórcą polskich szkół, działał na Powiślu, Warmii i Mazurach.

Logo szkoły zaprojektowane przez Gabrielę.

• Zajęcia przyrodnicze z okazji Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

• 11 lutego obchodzimy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Z tej okazji przedszkolaki miały przyjemność gościć pracowników Nadleśnictwa Nowe Ramuki, którzy przeprowadzili ciekawe zajęcia edukacyjne. Bardzo dziękujemy!

Dzieci podczas zajęć przyrodniczych.

• Na dobry początek !

• W ramach projektu "Na dobry początek" Fundacji BGK w naszym przedszkolu od stycznia odbywają się zajęcia "Kodowanie na dywanie" i "Muzyczne Szachy". Dzieci są bardzo aktywne podczas zajęć, sprawiają im wiele radości.

Zajęcia szachowe i z kodowania w przedszkolu.

• Zabawa karnawałowa

• W naszym przedszkolu w ramach realizacji projektu "Piękna Nasz Polska Cała" odbył się "Bal u królowej Jadwigi". Na balu gościły królewny, księżniczki, rycerze i królowie. Nie zabrakło również Smoka Wawelskiego. Po tańcach i zabawach na sali gimnastycznej w salach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Bal udał się w 100% !!!

Dzieci bawiące się na zabawie karnawałowej.

• Uwaga konkurs!

• Szanowni Uczniowie,

12 lutego przypada 130. rocznica urodzin Franciszka Barcza, patrona naszej Szkoły. Z tej okazji zachęcamy Was do udziału w szkolnym konkursie o patronie.

Cele konkursu: przybliżenie uczniom sylwetki patrona szkoły; zachęcenie uzdolnionych literacko oraz plastycznie uczniów do pracy na rzecz  szkoły oraz docenienie ich umiejętności; rozwijanie i wspieranie dziecięcej twórczości; stworzenie wystawy prac na Dzień Patrona dla uświetnienia tej uroczystości.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach:

a) literackiej:

* wiersz o szkole lub patronie szkoły LUB rymowanka(przynajmniej 4 wersy) związana z życiem i działalnością Franciszka Barcza.

b) plastycznej:

klasy I-III

*laurka dla Franciszka Barcza z okazji Jego urodzin. Technika dowolna, wymiary pracy w dowolnym formacie.

klasy IV-VIII:

*wykonanie stojącej postaci patrona z dowolnych materiałów, np. plastelina, modelina, tkanina, drewno lub inne tworzywo.

Prace  można składać do 1 marca (wtorek) do pań Elżbiety Kolady lub Aleksandry Klewiado.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.Wystawa prac konkursowych odbędzie się 11 lutego.

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zdjęcie patrona szkoły Franciszka Barcza.

• Od 1 stycznia 2022 roku wzrastają koszty posiłków w naszej placówce:

zupa - 1,30 zł., II danie - 3,70 zł., podwieczorek - 2 zł.

Niedziela 12.05.2024