• Witaminki
      • Nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym promującym zdrowe nawyki żywieniowe „Witaminki”. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królować warzywa.

• Wycieczka szkolna

28 października 2021 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wioski Garncarskiej w Kamionce. Czekało tu na nich mnóstwo atrakcji: malowanie na szkle, szukanie skarbu w Rajskim Ogrodzie, zwiedzanie kuźni i mazurskiej stodoły z ekspozycją sprzętów wiejskiego gospodarstwa, wystawa skał, skamieniałości i minerałów. Po pysznym obiedzie był też czas na zabawę!

• #szkołapamięta

W ramach akcji, jak co roku, nasi uczniowie z zapałem porządkowali parafialny cmentarz, czyścili groby, zapalili znicze na grobach zmarłych bliskich i nieznajomych.

Klasa VI przy grobie śp. Danuty Karetko, nauczycielki matematyki.

• Spotkanie z muzyką

Audycją muzyczną "Muzyczne rytmy małego Bambo" przedszkolaki i uczniowie klas I-III rozpoczęli cykliczne spotkania z tajemniczym i fascynującym światem muzyki, w który co miesiąc będą nas zabierać prawdziwi artyści.

Zabawy dzieci podczas audycji muzycznej.

• Nowe lektury

Dzięki hojności rodziców nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe książki. W imieniu uczniów i biblioteki szkolnej serdecznie dziękujemy za przekazanie funduszy na zakup lektur do klas I-III.

Zakupione książki do biblioteki szkolnej.

• W starym kinie

W ramach realizacji projektu "Piękna Nasza Polska Cała" przedszkolaki zrealizowały jedno z zadań pt. " W starym kinie" - projekcja dawnym dobranocek.

Dzieci oglądające bajkę "Miś Uszatek".

• Ślubuję 🎓

Radosny dzień w naszej szkole😀. Dzieci z pierwszej klasy zostały uroczyście pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Barcza w Butrynach.

Witamy w społeczności szkolnej i życzymy samych szóstek i wielu niezapomnianych chwil.

Klasa I wraz z wychowawczynią Anną Wróblewską i panią dyrektor Małgorzatą Kwiatkowską.

• #sadziMY

Z okazji Dnia Drzewa przedszkolaki wzięły udział w akcji Lasów Państwowych #sadziMY pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Nasz szkolny ogródek został wzbogacony o piękną sosnę.

Drzewko zasadzone przez dzieci z okazji Święta Drzewa 2021.

• POMAGAMY

Szanowni rodzice i opiekunowie,
            w nowym roku szkolnym 2021/2022 działa udostępniona przez MEiN infolinia. Jest to kontynuacja pomocy dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnienie im adekwatnego wsparcia psychologicznego. Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
            Zachęcamy także do skorzystania z kont

• #SZCZEPIMYSIĘ

Witamy wszystkich uczniów oraz rodziców i opiekunów dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach.Decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki nasza szkoła bierze udział w promocji szczepień m.in. dla dzieci szkolnych.Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19. Informacje przygotowane przez MEiN zostały przekazane szkołom i placówkom za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

• Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dziś obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książek w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Papuzińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Czwartek 09.05.2024