• Wycieczka szkolna

• 28 października 2021 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wioski Garncarskiej w Kamionce. Czekało tu na nich mnóstwo atrakcji: malowanie na szkle, szukanie skarbu w Rajskim Ogrodzie, zwiedzanie kuźni i mazurskiej stodoły z ekspozycją sprzętów wiejskiego gospodarstwa, wystawa skał, skamieniałości i minerałów. Po pysznym obiedzie był też czas na zabawę!

Dzieci uczestniczące w wycieczce.

• #szkołapamięta

• W ramach akcji, jak co roku, nasi uczniowie z zapałem porządkowali parafialny cmentarz, czyścili groby, zapalili znicze na grobach zmarłych bliskich i nieznajomych.

Klasa VI przy grobie śp. Danuty Karetko, nauczycielki matematyki.

• Warsztaty naukowe przedszkolaków

• 29 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty naukowe LABORKI. Sala zamieniła się w istne laboratorium. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w doświadczeniach.

Przedszkolaki robiące doświadczenia chemiczne.

• Spotkanie z muzyką

• Audycją muzyczną "Muzyczne rytmy małego Bambo" przedszkolaki i uczniowie klas I-III rozpoczęli cykliczne spotkania z tajemniczym i fascynującym światem muzyki, w który co miesiąc będą nas zabierać prawdziwi artyści.

Zabawy dzieci podczas audycji muzycznej.

• Nowe lektury

• Dzięki hojności rodziców nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe książki. W imieniu uczniów i biblioteki szkolnej serdecznie dziękujemy za przekazanie funduszy na zakup lektur do klas I-III.

Zakupione książki do biblioteki szkolnej.

• 18 października - Dzień Poczty Polskiej

• Z okazji Dnia Poczty Polskiej przedszkolaki wybrały się do pobliskiej Agencji Pocztowej. Pani Agnieszka opowiedziała nam o swojej pracy i wręczyła dzieciom upominki :-) Jeszcze raz bardzo dziękujemy !

Przedszkolaki z panią Agnieszką przed Agencją Pocztową.

• Przedszkolny Konkurs Rodzinny „Najpiękniejsza kompozycja jesienna”

• Przedszkole Samorządowe „Magiczny Dom Puchatka” zaprasza dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w Przedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. ”Najpiękniejsza kompozycja jesienna”.

Cele konkursu:

-rozbudzenie wyobraźni oraz poczucia estetyki;

-rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;

-promowanie twórczości dziecięcej;

-zachęcanie do wspólnego współdziałania z rodzicami;

-promowanie rodzinnej atmosfery podczas wspólnego wykonywania pracy plastycznej;

-zachęcanie do obserwacji przyrody jesienią.

Warunki uczestnictwa:

-konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym 3- 6lat;

-każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną  pracę wykonaną wspólnie z rodzicami;

-format pracy,  praca przestrzenna w formie stroika, bukietu;

-technika wykonania pracy: dowolna - jednak musi też zawierać materiały naturalne, pochodzenia przyrodniczego, ściśle związane z jesienią;

-do każdej pracy powinna być dołączona metryczka wg wzoru:   imię i nazwisko, wiek, grupa przedszkolna.

Czas trwania konkursu:

-12.10.2021 r. – 29.10.2021 r.

-prace należy dostarczyć do organizatorów (nauczyciele wychowania przedszkolnego);

-ogłoszenie wyników nastąpi 05 listopada 2021 r.

Kryteria oceny:

-estetyka wykonanej pracy;

-oryginalność, pomysłowość;

-zgodność pracy z tematem;

-walory artystyczne jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.

Ocena prac:

-prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora;

-wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej naszego przedszkola;

-po ogłoszeniu wyników, zostanie zorganizowana wystawa prac;

-dla laureatów Konkursu Organizator przygotował nagrody.

Zapraszamy do udziału w konkursie !

• Bezpieczna droga do przedszkola

• W ramach realizacji tematu kompleksowego 'Bezpieczeństwo na drodze", przedszkolaki wybrały się na pobliskie przejście dla pieszych, na którym przećwiczyły bezpieczne przechodzenie oraz zapoznały się z najważniejszymi znakami drogowymi.

Przedszkolaki przy przejściu dla pieszych we wsi Butryny.

Poniedziałek 20.05.2024