• Witaminki
      • Nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym promującym zdrowe nawyki żywieniowe „Witaminki”. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królować warzywa.

• Wizyta policjantów

W dniu 21 września 2021r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Posterunku Policji w Purdzie. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa : Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, jak zachować się w sytuacji, gdy zaatakuje nas pies, jak zachować się wobec obcych osób, które nas zaczepiają. Przedszkolaki miały także możliwość zamienić się w kierowców dzięki Autochodzikom:) Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek gości, otrzymały także w prezencie odblaski. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wizytę:)

• Dzień Języków Obcych - 26 września

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, na zajęciach świetlicowych wybraliśmy się w podróż do Paryża, do Muzeum Louvre🇨🇵 Pan Laurent - kierownik działu zarządzania pracami dzieł sztuki w Louvrze, opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy, widzieliśmy min. rzeźbę Centaura, klejnot cesarzowej Eugenii - składający się z 2438 małych diamentów oraz oczywiście jeden z najsłynniejszych obrazów świata "Mona Liza". Montaż filmu wykonała Pani Lyria- studentka komunikacji medialnej. Dziękujemy p. Laurent oraz p. Lyrii za przygotowany specjalnie dla nas film. Merci

• Święto Przedszkolaków

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.Dzieci z naszego przedszkola spotkały się na boisku szkolnym i tam przy muzyce i zabawach obchodziły swoje święto.Idąc za słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta!!!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

Święto kreatywności, odwagi i zabawy!W naszym przedszkolu dzieci już od rana cieszyły się tym dniem. Odbyła się pogadanka na temat książki THE DOT, którą napisał P.Reynolds. Następnie odbyły się przeróżne kropkowane prace plastyczne. Nie zabrakło zabaw przy muzyce, tańców i pląsów.To był wspaniały, niezapomniany dzień!

• Koniec roku szkolnego 2020/2021

Wójt Teresa Chrostowska brała dziś udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach. Podczas spotkania uczniowie, rodzice, nauczyciele i pani wójt pożegnali dyrektor Marię Jolantę Laskowską, która odchodzi na emeryturę. Pani Laskowska w zawodzie nauczyciela przepracowała 40 lat, z czego 38 w Butrynach. Dyrektorem butryńskiej placówki została w 2001 roku.

Czwartek 09.05.2024