• Witaminki
      • Nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym promującym zdrowe nawyki żywieniowe „Witaminki”. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królować warzywa.

• Z dzieciukami po warnijsku

Na dzisiejszych warsztatach p. Jagoda Orzołek i p. Łukasz Ruch zapoznawali uczniów klasy III i IV z tajnikami gwary warmińskiej.

Uczniowie mieli okazję nauczyć się podstawowych zwrotów, a także tańca i zabaw regionalnych.

Na zakończenie spotkania uczestnicy warsztatów otrzymali grę memory "Gwara Warmińska", dzięki której utrwalą poznane słowa np.

• Ślubujemy!

Pasowanie na ucznia, zwane inaczej ślubowaniem klas pierwszych, to uroczyste wejście pierwszaków w życie szkolne.

To właśnie dziś nasi pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Jackowskiej, zaprezentowali bogaty program artystyczny, po czym złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Barcza w Butrynach.

• Dzień Edukacji Narodowej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ obchodziliśmy 13 października na wesoło. Odważni uczniowie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wcielili się w role nauczycieli. Ciekawe doświadczenie dla wszysykich. Apel był doskonałą okazją, aby nagrodzić wybitne Nauczycielki naszej Szkoły. Pani Dyrektor wyróżniła panie Dorotę Wojciechowską, Joannę Jackowską i Wioletę Obłozę. Trudno jest wymienić wszystkie ich zasługi. Są nauczycielkami do szpiku kości ❤️

• Dzień Drzewa

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego ekologicznego święta jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, który w 1872 r. przekonywał: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.Dzień Drzewa to coroczne święto na cześć drzew. W Polsce obchodzimy je od 2002 r. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia. Drzewa pełnią szalenie ważną rolę w ekosystemie naszej planety, bowiem wytwarzają one tlen i pochłaniają dwutlenek węgla.

• Spotkanie

"Gdyby nie książki i umiejętność czytania, wszyscy bylibyśmy świniopasami."Mocne słowa, ale uświadamiają jaką potęgę daje ta prosta, a czasem niedoceniana czynność. O tym przekonywał nas Jacek Łapiński, w jednej osobie pisarz, przedsiębiorca, szkoleniowiec, podróżnik , a przede wszystkim gorący orędownik czytania.Dziękujemy Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Purdzie za zorganizowanie tak inspirującego spotkania.

• Dzień Języków Obcych

Każdego roku 26 września świętujemy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku przećwiczyliśmy zwroty w języku fińskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim i norweskim. Przyjrzeliśmy się także językowi łacińskiemu, który - jak się okazuje - dał początek wielu słowom nawet w naszej mowie ojczystej.

• Spotkanie z muzyką

Rozpoczęliśmy kolejny cykl comiesięcznych koncertów Agencji Artystycznej "MAT". Celem zajęć jest przybliżenie dzieciom budowy i brzmienia instrumentów muzycznych oraz przekazanie wiedzy o muzyce. Wspaniałą formą przekazu wykorzystywaną przez zespół jest bajka słowno-muzyczna z udziałem dzieci.

• Powitanie jesieni

Jesień zagościła już na dobre w naszej szkole, a to za sprawą wspólnych zabaw uczniów klas młodszych w jesiennej scenerii. Nasz stragan wypełnił się mnóstwem darów jesieni. Sok z jabłkek smakował wyśmienicie, konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły.

• Z darami natury

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z darami natury świat nie jest ponury!". Miał on na celu kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.

W ramach projektu dzieci zrealizowały następujące zadania:

Niedziela 28.04.2024