• Poznajemy tajniki krawiectwa

• W ostatnich dniach dzieci z zerówki miały przyjemność zapoznać się z tajnikami krawiectwa, a także wspólnie stworzyć woreczki gimnastyczne.

Dziękujemy Pani Ani - mamie Lenki za prezentację swojej pasji i wspólnie spędzony czas.

Spotkanie z panią Anią.

• Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty !

• Informujemy, iż konkurs fotograficzny „Wiosna na Warmii” został rozstrzygnięty.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce "Bocianie podglądanie" Szymon z Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi,

II miejsce "Kwitnące perły" Ula z Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi,

III miejsce "Wiosna w naszym ogrodzie" Michał z Przedszkola "Magiczny Dom Puchatka" w Butrynach,

Wyróżnienie "Pani Wiosna w Butrynach" Maurycy z Przedszkola "Magiczny Dom Puchatka" w Butrynach.

Wszystkie fotografie były piękne i ciekawe. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie z wyborem zwycięzców.Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy laureatom konkursu!

Uczestnicy konkursu.

• 9 czerwca - Dzień Przyjaciela

• "Nie musisz mieć przyjaciół stu, nie musisz mieć dziesięciu,
            wystarczy, byś jednego miał, a to już wielkie szczęście.
            Przyjaciel to jest taki ktoś,kto zawsze cię zrozumie,
            gdy dobrze jest – to cieszy się,gdy źle – pocieszyć umie.
            Przyjaciel to jest taki ktoś,kto nigdy nie zawiedzie,
            a poznasz go, bo z tobą jest,gdy coś się nie powiedzie."

• Dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu jest w miesiącu lipcu.

Karty zgłoszenia prosimy składać w dniach 6-17.06.2022.

Podanie do publicznej wiadomości lisy dzieci przyjętych na dyżur - 22.06.2022

• Pokaz strażacki

• Częścią składową DNIA SPORTU, DNIA DZIECKA był pokaz strażacki. Dostarczył nam dodatkowych atrakcji dzięki temu, że prezentowali się w nim uczniowie naszej szkoły należący do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Butryny: Justyna i Kuba z klasy 8, Krzysztof i Nikolas z klasy 6 oraz Stanisław z klasy 5. Było widowiskowo, mokro i radośnie. Dopisała nam znakomita pogoda. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej Butryny.

Pokazy strażackie.

• Dzień Sportu, Dzień Dziecka

• Piękna pogoda, mnóstwo ruchu na świeżym powietrzu, zabawa i zdrowa rywalizacja, a na zakończenie owocowe nagrody to składowe naszego Dnia Sportu, który odbył się 6 czerwca.

Wśród dyscyplin sportowych rozegrano te "na wesoło": slalom kelnera, bieg z jajkiem, wyścigi z balonami, wyścig w workach, kręgle, rzut piłeczką do kosza, hula hop, a także przeciąganie liny i przerzucanie opony. Chętni mogli zagrać w badmintona lub tenis stołowy.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji wyłoniono klasy, które zebrały najwięcej punktów. Najsprawniejsza była klasa 3, po niej klasy 6 i 5.

Smacznym akcentem były lody i kiełbaski z bułką i pyszną surówką dla każdego!

Zawody sportowe na boisku szkolnym.

Czwartek 09.05.2024