• LIRA 2022

• 3 czerwca w Purdzie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Lira 2022" organizowany przez tamtejszą Szkołę. W konkursie reprezentowali nas Natalia z klasy 2, Helena z klasy 3, Filip z klasy 5 i Wojciech z klasy 6. Filip zajął III miejsce w kategorii klas 4-6. Gratulujemy!

Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie.

Reprezentanci naszej szkoły w konkursie.

• 20 maja - Światowy Dzień Pszczół

• To właśnie dziś nasze przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, wysłuchały ciekawych opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Z czego powstaje wosk pszczeli? Podkurzacz, ramka, plastry miodu co to takiego? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielił przedszkolakom pszczelarz Michał. Podczas spotkania każdy przedszkolak mógł spróbować pszczelego rarytasu i otrzymał odznakę pomocnika pszczelarza

Panie Michale bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas ogrom wiedzy i ciekawostek.

Spotkanie dzieci z pszczelarzem.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• 19 maja 2022 roku zapamiętamy długo dzięki wrażeniom, jakie przeżywaliśmy podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. To pierwsze od bardzo dawna wydarzenie, gdzie uczniowie mierzyli sie ze swoją tremą stając na wprost publiczności. Wszyscy biorący udział w konkursie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Czwórka uczniów: Natalia, Helena, Filip i Wojtek będzie reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Konkursie w Purdzie.

Dziękujemy Pani Grażynie Czarneckiej, która zasiadła w jury wraz z Paniami Elżbietą i Joanną.

Uczestnicy konkursu.

• Wizyta w Gabinecie Weterynaryjnym

• W ramach realizacji zajęć "Na wiejskim podwórku" nasze przedszkolaki miały przyjemność odwiedzić Gabinet Weterynaryjny. Dzieci poznały specyfikę pracy weterynarza, obejrzały wybrane sprzęty i przyrządy znajdujące się w gabinecie, wzięły udział w pogadance dotyczącej pielęgnacji zwierząt, dbania o ich zdrowie. Na zakończenie dzieci otrzymały "pupilowe" upominki, a w ramach podziękowania za spotkanie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie i Panu Andrzejowi za gościnę :-)

Dzieci podczas spotkania w gabinecie weterynanyjnym.

• #Nadobrypoczątek

• W sobotę odbyły się ostatnie zajęcia dla uczniów klas 1-3 w ramach projektu „Zajęcia edukacyjno-wychowawcze dla uczniów z terenu Gminy Purda” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie Na dobry początek.

Uczniowie realizowali zajęcia z cyklu „Sztuka wyrażania siebie”. Dzięki zajęciom nasi uczniowie z pewnością poradzą sobie już z emocjami, które im towarzyszą.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

#BGK #Nadobrypoczątek #GminaPurda

Dzieci biorące udział w projekcie.

• 4.05 - Międzynarodowy Dzień Strażaka

• Z tej okazji mieliśmy przyjemność odwiedzić naszych Strażaków, którzy zaznajomili nas z ciekawostkami związanymi z ich pracą. Największe zainteresowanie wzbudził wóz stażacki oraz atrakcje wodne. Serdecznie dziękujemy Panom: Andrzejowi i Piotrowi za wspólnie spędzony czas, ogrom wiedzy i upominki. Wszystkim Stażakom składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, bezpiecznych wyjazdów i szczęśliwych powrotów!

Wizyta dzieci w remizie.

• Wiwat, Święta Majowe!

• Brawo, nasze Przedszkolaki i Uczniowie! To wielka radość poczuć ducha wspólnoty i razem świętować!

Występy dzieci podczas uroczystego apelu.

Czwartek 09.05.2024