• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Nagrodzeni: Marlenka z kl.I, Miłosz z kl.II, Jaś z kl.I, Natalia z kl.IV, Julia z kl.V, Lena z kl.V, Filip z kl.VII. Do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Lira", który odbędzie się 25 marca w Purdzie, zakwalifikowali się: Marlenka, Miłosz, Natalia, Julia i Filip. Gratulujemy!

• Dzień Szpinaku

• Podobno szpinak można kochać lub absolutnie go nie znosić, trudno jednak polemizować z jego korzystnymi dla organizmu właściwościami. Jest on bogatym źródłem wartości odżywczych, z żelazem na czele, a do tego łatwo dostępnym warzywem o wielu zastosowaniach. Przedszkolaki z zerówki zachęcały zarówno młodszych jak i starszych kolegów do jedzenia szpinaku i polecały zupę szpinakową przygotowaną na obiad. Lubimy szpinak ! - to hasło przewodnie w Dniu Szpinaku.

• Dzień Dinozaura - 26 lutego

• Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. W kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura. Jest to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.

• Grający wiatr

• Podczas muzycznego spotkania dzieci miały możliwość poznać rodzinę instrumentów dętych drewnianych.

• W karnawale, w karnawale

Dzieci bawią się wspaniale,

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Niedziela 28.04.2024