• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Tradycją jest, że nasza szkoła bierze aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, oraz okazja do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W czasie lekcji matematyki uczniowie rozwiązali „tabliczki szczęścia” oraz przystąpili do egzaminu online. Gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, którzy wykazali się znajomością mnożenia i dzielenia oraz doskonałym refleksem. Najkrótszy czas uzyskali Zuzanna kl.8, Julia kl.4 i Filip kl.6 . Dziękuję organizatorowi ŚDTM- Wydawnictwu Kart Grabowskiego oraz portalowi „Królowa Matma” za udostępnienie materiałów potrzebnych do przeprowadzenia akcji. D.W.

Uczniowie biorący udział w obchodach.

• WSPOMÓŻ PSIAKA

• Wspieramy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach!

Potrzebne są:

-prześcieradła, koce, poszewki, pościel bez pierza,

-karma mokra i sucha,

-zabawki.

Żywność i rzeczy można przynosić do przygotowanego kosza w holu szkoły do 28.10.2022 r.

• Dzień Chłopaka

• 30 września to wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto!

Z tej okazji w naszym przedszkolu już z samego rana mieliśmy gości – Policjantów. Panowie opowiedzieli nam o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, oraz zasadach ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Po jakże emocjonującej wizycie nadszedł czas na świętowanie dziewczynki wraz z p. wychowawczyniami odśpiewały uroczyste "Sto lat" i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia! Zostały rozdane prezenty i można było wspólnie zjeść słodko – owocowy poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy za pomoc!

Spotkanie przedszkolaków z policjantami.

Dzień Chłopaka.

• Europejski Dzień Języków

• Z okazji obchodzonego 26 września Dnia Języków Obcych, na zajęciach świetlicowych wybraliśmy się w krótką podróż do Francji. Zobaczyliśmy jakie są różnice między alfabetem francuskim i polskim, nauczyliśmy się kilku słówek oraz obejrzeliśmy podręczniki naszych francuskich rówieśników. Do zobaczenia za rok!

Uczniowie podczas zajęć.

• Europejski Dzień Języków

• 26 września celebrowaliśmy Europejski Dzień Języków. To doskonały moment, aby uświadomić sobie ich mnogość, różnorodność i wyjątkowość. Okazuje się, że do naszej szkoły uczęszcza dużo dzieci bilingwalnych (mówiących w dwóch językach), od których możemy się uczyć języka białoruskiego, ukraińskiego, rosyjskiego, niemieckiego, angielskiego. W trakcie wydarzenia między innymi odśpiewaliśmy piosenkę w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Jako wycieczkę historyczną odtworzyliśmy nagranie archiwalne sprzed trzech lat, gdzie uczniowie naszej szkoły w różnych językach dziękują za nadesłane do kwizu filmiki.

• Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Franciszka Barcza w Butrynach

• Oto nasz Samorząd Uczniowski: Wojciech, Nikolas, Maciek, Emila i Ania.

Opiekunem jest Pan Patryk.

W skład komisji wyborczej weszli Zuzanna, Krzysztof i Dominik. Wybory zostały przeprowadzone 29 września.W wyniku wyborów poprzedzonych kampanią wyborczą został wyłoniony Samorząd Uczniowski naszej Szkoły: Wojtek, Nikolas, Maciek, Emilia, Ania. Opiekunem Samorządu został Pan Patryk.Komisja wyborcza w składzie: Zuzanna, Krzysztof, Dominik zadbała o prawidłowy przebieg głosowania i liczenie głosów.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego.

• #SprzątamydlaPolski

• Uczniowie się spisali! Miejmy nadzieję, że za rok śmieci będzie zdecydowanie mniej!

Uczniowie biorący udział w akcji.

• Powitanie JESIENI

• W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 23 września oficjalnie przywitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. Atrakcji nie zabrakło, pogoda dopisała. Mamy nadzieję, że będzie tak pięknie przez cały ten czas!

Powitanie jesieni przez przedszkolaków.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Dzień Przedszkolaka to ważna data. Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata. Dzieci są ważne, każdy to powie, z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

Wszystkim dzieciom dużym i małym życzymy spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości.

Zabawy przedszkolaków z okazji ich święta.

Piątek 10.05.2024